Preskočiť na obsah

Vybrané dokumenty

Vážení návštevníci portálu FINinfo.sk. Keďže sa niektorí ľudia nevedia v 21. storočí správať a namiesto serióznych otázok používajú vulgarizmy a urážlivé texty bola služba pre „Vylepšenie portálu“ a taktiež pre zasielanie dotazov a otázok, ktorá slúži aj na spätnú väzbu pre občanov a to „Komentáre“ dočasne pozastavená. Uvedené služby budú znovu obnovené pre potreby občanov po odstránení vzniknutých problémov.

 

 

Nájdite si 2 minúty čas a vyplňte dotazník spokojnosti s portálom. Pre uľahčenie Vám ponúkame, zaslanie pripomienok k webovému sídlu prostred-níctvom pripraveného dotazníka spokojnosti s portálom. V prípade ak žiadate odpoveď, je potrebné uviesť kontaktné údaje. Tento formulár neslúži na podávanie žiadostí o informácie v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Spôsob podávania žiadostí o informácie je k dispozícii na webovom portáli Ministerstva financií SR, na adrese www.finance.gov.sk v časti Informačný servis / Poskytovanie informácií

 

   

Komentáre

2. 9. 2015 19:58:38 Vyplatenie podieloveho fondu (Milos )

Dobry den. Prosim Vas o radu ohladom vyplatenia podieloveho fondu. Poziadal o vyplatenie po vikende v pondelok 24.8.2015 kedy bol kurz este z 20.8.2015 a pracovnik banky mi povedal aj sumu ktora mi ma prist na ucet. Po 6 dnoch mi peniaze prisli ale mensie ako uvadzal pracovnik banky pretoze mi preratali podiel s kurzom zo dna 24.8.2015 a nie aky bol v case ziadosti o vyplatenie. Zaujimavostou je fakt ze nakup bol 22.6. pricom nakupoval som za kurz zo dna 19.6.. Cize nakupovat som mohol so spatnym datumom ale predavat nie?Nieje to klamstvo kedze som nedisponoval informaciou v case predaja o kurze v dni 24.8.2015?Dakujem

Odpoveď:

28. 9. 2015 14:36:33 odpoveď na komentár vyplatenie podielového fondu (Ing. Robert Vlkolinský)

Vyplácanie a vyplatenie podielového listu otvoreného podielového fondu je upravené v § 13 zákona č. 203/2011 Z. z. o kolektívnom investovaní. V tejto súvislosti ďalej uvádzame, že predošlé kurzy nie sú relevantné pre určenie hodnoty podielových listov v čase ich redemácie, ktorá má nastať do troch pracovných dní od podania žiadosti. Rovnako je tomu v prípade podania žiadosti o nákup podielových listov, ktorých hodnota sa určí podľa kurzu platného ku dňu nákupu, pričom nákup podielových listov sa má uskutočniť do troch pracovných dní od podania žiadosti o ich nákup. Nákup a predaj podielových listov sa nikdy nerealizuje za kurzy predchádzajúce dátumu podania žiadosti na nákup alebo redemáciu podielových listov.    

V prípade pochybností je možnosť sa obrátiť aj na Národnú banku Slovenska, ako orgán dohľadu nad finančným trhom, so žiadosťou o preverenie postupu správcovskej spoločnosti pri určení hodnoty podielových listov pri nákupe alebo redemácii podielových listov.

Nižšia úroveň hlavnej navigácie

Dolceta kurzy

Knihy

Vyskúšajte 6 kurzov rozde-lených do 67 tréningových sekcií a naučte sa, ako fungujú finančné služby v SR a v Európskej únii.

Môžete si vybrať tréningovú sekciu podľa témy vášho záujmu:

Viac v kurzoch Dolceta